Poradnik

1. Wybór tkanin

Odpowiednia tkanina wpływa na trwałość dekoracji oraz jej estetykę.
Materiał na zasłony i firany powinien być dobrej jakości, nie zawsze drogi, ale też nie najtańszy,
gdyż tylko odpowiedni wybór da zakładany efekt. Przy zakupie materiału na określoną dekorację należy wziąć pod uwagę również jej ilość, dlatego też warto zapytać o radę fachowca. Jeśli natomiast zastanawiamy się nad panelami, dobrze jest zwrócić uwagę również na fakturę tkaniny, ponieważ taka dekoracja często staje się jednocześnie obrazem w naszym pomieszczeniu. Cała tajemnica więc kryje się w szczegółach: struktura, jakość i wzór nadają wnętrzu określony charakter i klimat.

2. Kolor i faktura tkaniny

Kolorem, wzorem i fakturą można odmienić całe wnętrze. Czasem wystarczy odpowiednio dobrana zasłona lub też kilka poduszek, aby nasza sypialnia czy salon zmieniły się nie do poznania. Na przykład drobny wzór na zasłonach i ścianach zwiększa optycznie pomieszczenie. Dekoracje okienne, stołowe lub pościelowe powinny być zawsze podporządkowane charakterowi wnętrza. Zupełnie inny materiał wykorzystamy w dekoracji sypialni, salonu, pokoju dziecięcego czy kuchni. Wpływ oddziaływania barw na psychikę człowieka w odniesieniu do wnętrz mieszkalnych ma duże znaczenie, dlatego też wybierając tekstylia dekoracyjne, ich kolory i wzory zwróćmy się o pomoc do specjalisty.

3.Wykonanie

W zależności od użytej tkaniny możemy wnętrze ocieplić, np. miękkimi welurami lub rozświetlić – przejrzystymi woalami. Nie tylko jednak kolor i rodzaj tkaniny mają istotny wpływ na estetykę wnętrza, również układ form firanek i zasłon wpływa na klimat pomieszczenia i nasze samopoczucie. Im staranniej uszyty produkt i użyta do jego wykonania wysokiej jakości tkanina, tym lepszy efekt i tym trwalsza dekoracja. Między innymidlatego powierzmy uszycie elementów dekoracji naszego domu czy mieszkania profesjonalnej firmie.

Skontaktuj się z nami

Pracownia

ul. Grodzka 12
87-800 Włocławek

Punkt przyjęć

ul. Dziewińska 19a
87-800 Włocławek